Kryté paintball (reball) hřiště v centru Prahy.

Kryté paintball (reball) hřiště v centru Prahy.

NOVÉ HŘIŠTĚ V PRAZE! Outdoor paintball s ojedinělou scenérií.

NOVÉ HŘIŠTĚ V PRAZE! Outdoor paintball s ojedinělou scenérií.

Paintball podle scénáře. Nezapomenutelný zážitek.

Paintball podle scénáře. Nezapomenutelný zážitek.

Firemní akce, Teambuilding, Vánoční večírky.

Firemní akce, Teambuilding, Vánoční večírky.

 
Najdete nás na LinkedIn Sledujte nás na Youtube Najdete nás na Google+ RSS

Historie hry paintball

Anglické slovo paintball, v doslovném překladu barvící kulička či míček, je nejrozšířenější název pro tuto moderní adrenalinovou hru. Princip této hry je starý jako lidstvo samo. Vždyť která generace neznala bitvy sněhovými a v létě blátovými koulemi? Moderní doba jen změnila technické možnosti této hry a ta se stala mezinárodní sportovní disciplínou pro dospělé.
 
První zárodky paintballu
se dají najít v Austrálii před několika desítkami let, kdy pastevci ovcí začali používat vzduchové pistole vystřelující kuličky, naplněné nesmývatelným barvivem, aby jednoduše a rychle označkovali velká stáda ovcí.
 
Odtud se tato novinka přenesla do Spojených států, kde se pravděpodobně odehrály i první přestřelky mezi honáky, prvními hráči paintballu.
 
První opravdu praktické využití však paintball našel kde jinde než v armádě, kde se využíval k výcviku speciálních jednotek jako realistická simulace boje se střelnými zbraněmi.
 
Teprve po rozšíření na vojenských základnách a výcvikových centrech se paintball opět vrátil zpět do civilní sféry, ale už jako sportovní disciplína.
 
Od prvního oficiálního turnaje v roce 1981 ve státě New Hampshire v USA se paintball rozšířil nejprve ve Spojených státech a Kanadě, poté i Austrálii, západní Evropě a Japonsku. V ČR se paintball hraje od roku 1992.
 
Paintball má v podstatě podobnou minulost jako mnoho dalších sportovních disciplín, které byly kdysi součástí vojenského výcviku a válečného umění, jako např. judo nebo šerm. Stejně jako tyto sporty se i paintball vzdálil od své původní podoby na australských pastvinách a zařadil se mezi ostatní týmové sporty.

historie paintballu

Zvláštní napětí a opravdu zajímavé zážitky však nabízí hráčům stále.